Puntje gewonnen in groningen

gvav rapiditas 1 - gorredijk 1
1-1

Mededeling vooraf:
Blessures: Lars Klijnstra en Mark Visser


Voor zondag 2 februari 2025 stond voor Gorredijk de eerste “retour”-wedstrijd op het programma.
Tegenstander is het Groningse GVAV Rapiditas, dat in de eerste wedstrijd van het seizoen nog met 3-1 te sterk was.GVAV heeft als thuisbasis het grote sportpark “Kardinge”, waar meerdere clubs hun thuisbasis hebben. Dat er meerdere clubs zetelen, kwam vandaag goed uit. Twee velden werden door de scheidsrechter afgekeurd wegens gladheid en vorst, zodat er op een veld van een collegaclub gespeeld moest worden. Nadat dit veld (met een bank- en bos-uitstraling) in gereedheid was gebracht, kon de wedstrijd uiteindelijk 20 minuten na de officiële aanvangstijd beginnen.

Gorredijk begon, net als in de vorige wedstrijden, met een 5-3-2 (3-5-2 in balbezit) opstelling.

Tegenstander halverwege het veld opvangen en dan in de aanval. GVAV hanteerde hetzelfde spelletje, zodat er voor de toeschouwers niet al te veel te beleven viel. Gorredijk krijgt een kansje via een schot van Hille, dat maar net naast gaat. Het grootste wapenfeit komt echter vanaf de kant van GVAV: een corner wordt weggewerkt, maar komt echter weer voor de voeten van een GVAV-speler. De bal wordt vanaf rechts weer prima voorgebracht en het is de Groninger Jorn van Aalsem die diagonaal inkopt en de 1-0 op het scorebord zet.

In minuut 22 nog een tegenslag voor Gorredijk: keeper Jordi Oosterbos moet na een botsing met een tegenstander het veld verlaten en wordt vervangen door Jord Beenen. Gorredijk wordt iets sterker, maar veel actie voor de Groninger goal is er niet. Een vrije trap in de muur, een balletje over de goal en een schot dat via een verdediger achter gaat. GVAV komt in minuut 42 nog een keer heel goed door, maar het is Jesmer die deze aanval onschadelijk maakt. Nadat Thymo op slag van rust wordt afgevlagd voor buitenspel (?) gaan beide teams om thee.

In de rust een wissel: Siedrik voor Jakko, wat erop neerkomt dat Jesmer een meer aanvallende rol krijgt. Er komt wat meer tempo in de wedstrijd en het is Thymo die het eerste schot lost. Deze bal gaat via een verdediger net naast. Dan een aanval van GVAV: de bal op de paal en terug in het veld. De rebound is voor GVAV met een schot dat geweldig wordt gestopt door Jord, maar ook de aanvaller was al buitenspel gegeven (ik tel hem wel als redding). Iets later een schot van links en weer is het de uitstekend invallende Jord die redding brengt.

Aanval Gorredijk: Thymo is er bijna door, maar wordt door een GVAV-verdediger op sportieve maar stevige manier van de bal gezet. Minuut 25: Jesmer op snelheid, maar ook hij kan de verdediger niet voorbij komen. Dan wordt Matthijs vervangen door Bouke, verleden week nog matchwinnaar. Zou ook deze week de trainer de gouden (…) van Louis van Gaal hebben geleend?

Een inworp van Hille tot in de 16 wordt weggewerkt door GVAV. Gorredijk wil de gelijkmaker scoren en het wordt steeds drukker en onrustiger voor de Groninger goal. Nog meer aanvallende krachten: Thijs voor Fimme. Gorredijk blijft de bal in de 16 spelen, maar de meeste ballen missen precisie of zijn een prooi voor de Groninger verdedigers. Minuut 87: weer een moment van Bouke. Hij krijgt de bal, gaat de 16 binnen en snijdt voor een verdediger langs. Deze tikt hem van achteren aan, dus kan de scheids niets anders dan de bal op de stip leggen. Sil zet zich achter de bal en schiet deze feilloos binnen (1-1) en Bouke is weer belangrijk. Nadat er nog enkele minuutjes zijn gespeeld, vindt de scheidsrechter het welletjes en fluit voor het einde van de wedstrijd.

1-1, een uitslag waar ik wel vrede mee kan hebben.

IKKE

Deel dit bericht op:
Hoofdsponsor
Volgende wedstrijd
Laatste nieuws
Social media